فیلم آموزش کار با سایت

دوستان فیلم اموزش کار با پنل رو از طریق لینک زیر میتونید مشاهده کنید 

فیلم آموزش

آیدی پیجم رو چجوری بدست بیارم؟

نام کاربری /آیدی پیج/یوزرنیم ...هر سه تای اینا یکی هستن ....برای سفارش فالوور از نام کاربری استفاده میشود 

به پیج اینستاگرامتون برید در کادر بالای صفحه میتونید یوزرنیم پیجتون رو مشاهده کنید ///لطفا در هنگام ورود نام کاربری در پنل ..آن را به درستی برسی کنید ..در صورت وارد کردن آیدی اشتباه مسئولیت بعهده خودتونه 

نام کاربری و نامدر اینستاگرام

نحوه کپی لینک

دو روش برای به دست آوردن لینک وجود دارد: از طریق وب سایت اینستاگرام یا از طریق برنامه اینستاگرام در تلفن همراهتان.

بسته به این که همین الان در هنگام ثبت سفارش از کامپیوتر یا تلفن همراه استفاده میکنید، یکی از روش ها را انتخاب کنید:

۱-از طریق وب سایت اینستاگرام

ابتدا در آدرس بار مرورگر آدرس وب سایت اینستاگرام را به صورت تصویر زیر وارد کرده و آی دی پیج خود را مانند تصویر در انتهای آن وارد کنید. برای مثال ما آی دی پیج خود را yahya49.ir وارد کرده ایم:

https://www.instagram.com/yahya49.ir

مشاهده خواهید کرد که پیج شما در وب سایت اینستاگرام نمایش داده می شود. حال روی پست مورد نظرتان که قصد ثبت سفارش برای آن را دارید کلیک راست کنید و سپس گزینه copy link location یا copy link  را انتخاب کنید:

۲-از طریق برنامه اینستاگرام

در برنامه اینستاگرام در گوشی تلفن همراهتان پستی که قصد ثبت سفارش برای آن را دارید، باز کنید. سپس روی سه نقطه بالای پست  کلیک کرده و copy share url را انتخاب کنید.

آموزش ساخت پیج بیزنس

چگونه اکانت اینستاگرام را بیزینسی کنیم

برای شروع کافی ایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

۱_ وارد اکانت اینستناگرام خود شوید.

۲_ به صفحه پروفایل اینستاگرام تان رفته و آیکون سه خط در بالا قسمت راست صفحه را لمس و سپس در نیم صفحه باز شده در قسمت پایین آیکون چرخ دنده setting را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات اینستاگرام تان شده باشید.

۳_بعد از ورود به قسمت تنظیمات اینستاگرام به بخش account رفته و برای شروع فعال کردن بیزینس در اینستاگرام کافی ایست گزینه “switch to business account” را انتخاب کنید.

بیزینس در اینستاگرام

۴_ بعد از انتخاب این گزینه اینستاگرام چندی از ویژگی‌های بیزینس در اینستاگرام را برای تان به نمایش میگذارد که برای ادامه فعالسازی بیزینس در اینستاگرام کافی ایست کادر آبی رنگ continue را لمس و یا صفحه را به راست بکشید تا گزینه‌های بعدی قابل مشاهده شود.

۵_ بعد از گذشتن از این توضیحات کوتاه وارد صفحه ای با عنوان “choose categories for your business profile” در واقع شما در این صفحه برای اکانت خود در رابطه با موضوع شغلی خودتان مجموعه و زیر مجموعه انتخاب می کنید.

۶_ بعد از انتخاب مجموعه و زیر مجموعه وارد مرحله بعدی یعنی صفحه تنظیمات گزینه‌های تماس می شویم که در این صفحه می توانید راه‌های ارتباطی متنوعی را در صفحه پروفایل اینستاگرام خود ترتیب ببنید.

بیزینس در اینستاگرام

۷_ بعد از تعیین گزینه‌های تماس به مرحله آخر بیزینس در اینستاگرام یعنی وصل اکانت فیسبوک به اکانت اینستاگرام می رسیم. در این مورد باید خدمتتان عرض کنیم که قبلا این مرحله باید انجام میشد یعنی برای بیزینسی کردن اینستاگرام تان باید به فیسبوک وصل می کردید اما جدیدا این مرحله نیز اختیاری شده اما نباید از ویژگی‌های پشت پرده وصل کردن اکانت فیسبوک به اکانت اینستاگرام چشم پوشی کرد؛ از جمله این ویژگی‌ها میتوان به بازگردانی پیج هک شده و ثبت نام در اینستاگرام اشاره کرد که می توانید با استفاده از اکانت فیسبوک خود اقدام به ثبت نام در اینستاگرام کنید.

بعد از بیزینسی کردن اینستاگرام چه اتفاقی می افتد!

خب حال میرسیم به ویژگی‌هایی که بعد از فعالسازی بیزینس در اینستاگرام به اکانت شما اضافه خواهد شد و چگونه می توانید از این ویژگی‌ها استفاده کنید. این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند.

 • گزینه‌های تماس (contact)
 • ارائه اطلاعات آماری (Insights)
 • ترویج (promotion)

نحوه ی فعال سازی گزینه‌های تماس بیزینس در اینستاگرام

مهم ترین ویژگی بیزینس در اینستاگرام اضافه شدن گزینه‌های تماس به شکل کادر در صفحه پروفایل اینستاگرام تان می باشد. برخی از کاربران هنگامیکه اقدام به بیزینسی کردن پیج خود می کنند، چون با تمام ویژگی‌های آن آشنا نیستند، گزینه‌های تماس را فعال نمی کنند. حال در این قسمت از مقاله توضیح می دهیم که چگونه می توانید پس از بیزینسی کردن اینستاگرام، گزینه‌های تماس را فعال کنید.

 • ابتدا وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید.
 • آیکون edit profle را لمس کنید.
 • وارد صفحه ای جدید می شوید، به سمت پایین صفحه که بیایید گزینه ی contact option را می بینید. آن را انتخاب کنید.
 • حال به صفحه ای جدید منتقل می شوید. که در این صفحه از شما می خواهد که ایمیل و شماره تماس خود را وارد کنید.
 • پس از وارد کردن هر کدام از آن‌ها تیک آبی در گوشه ی صفحه پررنگ می شود، که باید آن را انتخاب کنید تا هر کدام از آن‌ها ثبت شود.
 • مراحل به صورت دقیق همراه با تصاویر نمایش داده شده است.

هم اکنون شما گزینه های تماس را فعال کرده اید. هم اکنون ایمیل و شماره تلفن شما در دسترس کاربران قرار می گیرد البته شما می توانید با انتخاب گزینه ی profile display مانع از نمایش آن ها شوید. با انتخاب گزینه تماس برای شماره تلفن دیگر امکان فعال کردن حالت متنی وجود ندارد.

نکته: اگر فعلا گزینه‌های تماس را فعال نکرده باشید، آیکون contact برای شما نمایش داده نمی شود.

ارائه اطلاعات آماری (insights) بیزینس در اینستاگرام به چه صورت است؟

با بیزینسی کردن اکانت اینستاگرام تان با یک بخش جدید در اکانت خود روبرو خواهید شد که به بخش insights و با آیکون آمار مانندی نشان داده میشود. زمانی که پیج خود را بیزینسی می کنید، این آمار و اطلاعات به صورت خودکار برای شما نمایش داده می شوند. فقط باید دقت داشته باشید که این اطلاعات مربوط به پست‌هایی است که بعد از بیزینسی کرن پروفایل اینستاگرام خود قرار می دهید. زمانی که وارد بخش insight پروفایل ود می شوید، صفحه ای با سه بخش مجزا برای شما نمایش داده می شود.

 • CONTENT
 • ACTIVITY
 • AUDIENCE

بخش Content از چه قسمت‌های تشکیل شده است؟

 • Overview: در این بخش تعداد تمام پست‌ها و استوری‌هایی را که در این هفته منتشر کرده اید، را نمایش می دهد.
 • Posts: شما در این بخش می توانید تعداد بازدید تمام پست‌های خود را مشاهده کنید.
 • Stories: شما در این بخش می توانید تعداد بازدید استوری‌های خود را مشاهده کنید.

بخش Activity از چه قسمت‌های تشکیل شده است؟

 • Discovery: در این بخش تعداد بازدید یک هفته ای پیج شما را نشان می دهد. در این بخش دو گزینه به نام reach و impressions وجود دارد. در بخش reach تعداد بازدید یک هفته ای پیج شما بدون تکرار نمایش داده می شود و در بخش impressions تعداد بازدید یک هفته ای پیج شما با تکرار نمایش داده می شود. بدین منظور که ممکن است یکی از فالوورهای شما پیج شما را در طول یک هفته 3 بار تماشا کرده باشند.
 • interactions: تعداد کاربرانی که در طول یک هفته پروفایل شما را مشاهده کرده اند.

بخش Audience از چه قسمت‌های تشکیل شده است؟

 • Growth: تمام فعالیت‌های مربوط به فالو و آنفالو کردن پیج شما در بازه‌های زمانی مختلف نمایش داده می شود.
 • Top Location: لوکیشنی را مشخص می کند که اکثر کاربران شما در آن محدوده متمرکز شده اند.
 • Age Range: متوسط سن کاربران شما را نشان می دهد وهمچنین نشان می دهد که چه تعداد از کاربران شما در کدام محدوده ی سنی قرار دارند.
 • Gender: درصد مرد و زن بودن فالوورهای ما را نشان می دهد. این که چند درصد از فالوورهای شما مرد و چند درصد از فالوورهای شما زن هستند.
 • Followers: در این بخش دو گزینه ی ساعت و روز وجود دارد که گزینه ی ساعت نشان می دهد که به صورت تقریبی در چه ساعتی فالوورهای شما بیشتر در اینستاگرام فعالیت می کنند و همچنین گزینه ی روز به ما می گوید که کاربران بیشتر چه روزهایی در هفته فعالیت می کنند.

اهمیت بیزینسی کردن پروفایل اینستاگرام

حال شاید این سوال برایتان پیش آمده که گزینه‌های تماس چه مزیتی برای بیزینس شما دارند؟ پیش از این کاربران شما برای ارتباط گرفتن با شما موظف بودند تا تنها از طریق دایرکت به شما پیام دهند، در صورتیکه با بیزینسی کردن پروفایل اینستاگرام حال شما می توانید راه‌های ارتباطی خود را گسترش دهید. از این پس فالوورهای شما می توانند به روش‌های مختلفی با شما ارتباط بگیرند. هر فردی که صاحب کسب و کاری است میداند که حفظ ارتباط با مشتریان می تواند باعث رشد و افزایش کسب و کار شود.

مراحل تبدیل پیج بیزینسی به پیج شخصی در کسب و کار

برخی از کاربران زمانی که می خواهند پیج شخصی خود را به یک پیج بیزینسی تبدیل کنند، تا حدی نگران می شوند. یکی از بهترین قابلیت‌ها است که شما هر زمان که بخواهید به راحتی می توانید پیج بیزینسی خود را شخصی کنید؛ بدون این که کوچکترین مشکلی برای ییج شما به وجود بیاید.

 • ابتدا وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید
 • وارد قسمت تنظیمات شوید
 • گزینه ی acount را انتخاب کنید.
 • در صفحه ی جدیدی که باز می شود، در پایاین صفحه دو گزینه به رنگ ابی می بینید که گزینه ی آخر برای تبدیل حساب اینستاگرام به یک حساب شخصی است. گزینه ی switch to personal account را انتخاب کنید.
 • هم اکنون حساب شما از حات بیزینسی خارج شده است.

فیلم آموزشی بیزینسی کردن اینستاگرام

سوالات متداول

پیج بیزینسی چه فرقی با پیج شخصی داره؟ ⭐

پیج بیزینسی قابلیت‌های جدیدی ارائه میده مثلا شما می تونید بفهمید چند درصد مخاطب‌هاتون مرد هستن و چند درصد مخاطب‌هاتون زن هستن!!

پیج بیزینسی بهتره یا پیج شخصی؟ ⭐

خوب این ی سوال کلیه و هر کس متناسب با نیازش باید انتخاب کنه اما خب من پیشنهاد می کنم که پپیجتون رو بیزینسی کنید. پیج بیزینسی امکانات و قابلیت‌های جدیدی رو در اختیار تون قرار میده!!!

پیجی رو که بیزینسی کردم، دوباره می تونم شخصی کنم؟ ⭐

بله، هر زمان که بخواهید می تونید پیج بیزینسی رو شخصی و پی شخصی تون رو بیزینسی کنید.

چطوری پیجم رو بیزینسی کنم؟ ⭐

وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید
به قسمت اکانت بروید
گزینه ی switch to business profile رو انتخاب کنید. حالا پیج شما یک پیج بیزینسی شده.

آموزش قدم به قدم ثبت نام پیج اینستاگرام

این روز ها دیگه همه در اینستاگرام پیج دارند. به همین دلیل تصمیم گرقتین در این مقاله از آموزش ساخت پیج در اینستاگرام را به شما یاد بدهیم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به صورت قدم به قدم ساخت پیج در اینستاگرام را یاد بگیرید.

آموزش قدم به قدم ساخت پیج در اینستاگرام

پس از اینکه اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود نصب کردید. در اولین قدم برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.

برای اینکار کافی است بر روی ایکون اینستاگرام در منوی گوشیتان لمس کنید تا اپلیکیشن اینستاگرام برای شما باز شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

پس از اینکه اپلیکیشن اینستاگرام برای شما باز می شود. اولین صفحه ای که برای شما به نمایش در می آید.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

در این صفحه باید روی گزینه sign up در پایین کلیک کنید. و صفحه ی زیر برای شما باز می شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

در این قسمت از ساخت پیج دراینستاگرام بر روی گزینه sign up with email or phone number کلیک می کنید.

و صفحه ی زیر برای شما باز می شود. که دو بخش دارد که می توانید فقط با شماره تماس خود در اینستاگرام عضو شوید و یا فقط با ایمیل خود در اینستاگرام عضو شوید.

و یا اینکه هم شماره تماس و ایمیل خود را وارد کنید.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

در اولین صفحه ای که برای ساخت پیج در اینستاگرام برای شما باز می شود بر روی تب phone قرار دارد که اگر بخواهید با شماره تماس خود

در اینستاگرام عضو شوید باید این قسمت را پر کنید و بعد گزینه next را لمس کنید

. اما اگر بخواهید با ایمیل عضو اینستاگرام شوید باید تب email را لمس کنید.که صفحه ی زیر برای شما باز می شود

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

در این صفحه اگر می خواهید با ایمیل در اینستاگرام عضو شوید باید در کادر email خود را وارد کنید و بعد next را لمس کنید.

پس از اینکه گزینه next را میزنید صفحه ی جدید باز می شود ( که به دلایل امنیتی اینستاگرام نتوانستیم از این صفحات اسکرین شات بگیریم ) در صفحه ی جدید که برای شما باز می شود باید دو فیلد full name و password را وارد کنید اولین گزینه اسم شماست و گزینه دوم رمز شماست.

حتما در انتخاب رمز به خوبی دقت کنید از رمزی سخت استفاده کنید که همیشه آن را به خاطر داشته باشید. اگر از رمز های ساده استفاده کنید احتمال هک شما بیشتر می شود. پس از اینکه این دو فیلد را پر کردید دو گزینه دارید continue and sync contacts به معنی این است که ادامه دهید و مخاطبین تلفن همراه شما هم شناسایی شوند که در صورتی آنها هم اینستاگرام داشتند به شما نمایش داده شود. اما گزینه دوم continue and without syncing contacts اگر بر روی این گزینه کلیک کنید دیگر اینستاگرام اجازه دسترسی به مخاطبین شما و بررسی آنها ندارد. انتخاب هر کدام از این گزینه ها کاملا سلیقه ای است.

در قدم بعد از ساخت پیج در اینستاگرام پس از اینکه اسم و رمز خود را وارد کردید و continue را زدید صفحه ی زیر برای شما باز می شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

در این صفحه username پیج شما نمایش داده می شود اگر با username انتخابی اینستاگرام برای شما موافق بودید می توانید گزینه next را

بزنید اما اگر خواستید این username را تغییر بدهید روی گزینه change username کلیک کنید تا صفحه ی زیر برای شما باز شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

در این صفحه username مورد نظر خود را وارد کنید و بعد next را لمس کنید تا صفحه ی زیر برای شما باز شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

اگر اکانت فیسبوک دارید می توانید اینستاگرام خود را با زدن روی دکمه connect to facebook به فیسبوک هم متصل کنید در غیر این صورت skip را لمس کنید که پیام زیر برای شما باز می شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

در این پیام اینستاگرام به شما می گوید: اینستاگرام وقتی جذاب تر می شود که دوستان خود را دنبال کنید و پست های آنها را ببینید و لایک کنید و… آیا مطمئن هستید که می خواهید این مرحله را رد کنید؟

همین حالا بخوانید  تمام اصطلاحات اینستاگرام را بشناسید

اگر بر روی follow friends کلیک کنید دوباره همین صفحه متصل کرد اینستاگرام به فیسبوک برای شما باز می شود. اما اگر می خواهید این مرحله از ساخت پیج در اینستاگرام را رد کنید skip را لمس کنید تا صفحه ی زیر برای شما باز شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

در این صفحه اینستاگرام می خواهد برای پیج خود عکس پروفایل انتخاب کنید که با زدن بر روی add a photo پیام زیر برای شما نمایش داده می شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

گزینه اول به شما می گوید که عکسی را از فیسبوک خود انتخاب کنید که برای این کار باید اینستاگرام شما به فیسبوک متصل باشد.

گزینه دوم به شما می گوید که همین حالا از خودتان عکس بگیرید و به عنوان عکس پروفایل خود انتخاب کنید.

گزینه سوم به شما می گوید که عکسی را در گالری موبایل خود انتخاب کنید. اگر نمی خواهید برای پروفایل خود عکس انتخاب کنید skip را لمس کنید. در هر صورت اگر عکس پروفایل بگذارید یا خیر صفحه ی زیر برای شما باز می شود.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

به شما تبریک می گویم شما توانستید با کمک آموزش ساخت پیج در اینستاگرام اکانت خود را در اینستاگرام راه اندازی کنید. welcome to instagram به اینستاگرام خوش آمدید.

راهنمای جامع اینستاگرام

راهنمای کامل استفاده ازاینستاگرام

روش های ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام

پس از اجرای برنامه اینستاگرام، سه گزینه برای ثبت نام و ورود ظاهر خواهد شد ؛

 
آموزش اینستاگرام

ایجاد حساب اینستاگرام

Register with Facebook

زمانی این گزینه را انتخاب می کنید که حساب کاربری فیس بوک داشته و قصد دارید که حساب کاربری اینستاگرام را به آن متصل نمایید. با انتخاب این گزینه صفحه دیگری مانند شکل زیر باز خواهد شد که کلمه کاربری و رمز عبور فیس بوک را از شما خواهد پرسید که با وارد نمودن آن، به راحتی حساب اینستاگرام شما فعال خواهد شد.

Register with Email

راه دوم برای ثبت نام، انتخاب این گزینه و معرفی یک آدرس ایمیل معتبر می باشد. در ادامه روش ثبت نام از این طریق به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

Log In

این گزینه را زمانی انتخاب خواهید کرد که قبلا حساب کاربری را ایجاد نموده اید و می خواهید وارد اینستاگرام شوید.
 

 مراحل ثبت نام در اینستاگرام

1-اگر برای ثبت نام از گزینه ثبت نام با ایمیل " Register with Email " را انتخاب کنید، صفحه زیر باز خواهد شد : 
 
آموزش اینستاگرام

ثبت نام در اینستاگرام

2- اطلاعات خواسته شده که شامل نام و نام کاربری،رمز و تلفن را کامل کرده و دکمه تیک را بزنید.
3- در این مرحله آدرس ایمیل باید توسط تائید شود.
4-در ادامه به شما پیشنهاد می دهد که دوستان خود در فیس بوک که از اینستاگرام استفاده می کنند را پیدا کنید.

اجازه دسترسی به اینستاگرام برای جستجو در دفترچه تلفن

با انتخاب این گزینه صفحه ای مانند شکل زیر باز خواهد شد که با انتخاب گزینه + در سمت راست هر نام، می توانید آن ها را دنبال (Follow) کنید . منظور از دنبال یا فالو کردن این است که یعنی می توانید عکس ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده آن ها را ببینید. البته درخواست دنبال کردن شما باید توسط آن ها مورد پذیرش قرار گیرد.
با زدن دکمه پیکان آبی رنگ بالا، به صفحه ای به شکل زیر و با عنوان Suggested Users منتقل خواهید شد که به صورت تصادفی نام و نمایه اشخاصی که در اینستاگرام عضو هستند را به شما نشان می دهد که در صورت تمایل می توانید وارد صفحات آنها شده و آن ها را نیز دنبال کنید.
 
آموزش اینستاگرام

همراهی دوستانتان در اینستاگرام

ثبت نام شما در اینستاگرام به پایان رسیده و شما یک حساب کاربری را در این شبکه برای خود ساخته اید. پروفایل های اینستاگرام به صورت پیش فرض در حالت Publicیا عمومی قرار دارند؛ به این ترتیب هر کسی با داشتن نام کاربری اینستاگرام شما قادر خواهد بود تصاویرتان را ببیند.
اما اگر نمی خواهید به همه این اجازه را بدهید می توانید با ورود به دکمه اول از سمت راست و انتخاب Edit your profile و سپس تیک زدن Posts are Private تصاویرتان را خصوصی کنید. به این ترتیب تنها افرادی که با اجازه شما اکانت تان را دنبال می کنند (Follower) می توانند تصاویرتان را ببینند

 آموزش کار با اینستاگرام

برای کار با اینستاگرام کافیست که شما را با 5 دکمه یا آیکون اصلی این برنامه آشنا کنیم :

آیکون Home

آموزش اینستاگرام
 
انتخاب این گزینه، شما را به صفحه خانگی این برنامه منتقل خواهد کرد. در این صفحه آخرین به روزرسانی های دوستان تان و صفحاتی که آن ها را دنبال می کنید را می توانید ببینید. 

آیکون Explore

آموزش اینستاگرام
 
در این صفحه عکس ها و ویدئوهای محبوب و پربازدید از کاربران مختلف را می توانید ببینید.

 آیکون Camera

آموزش اینستاگرام
 
با انتخاب این آیکون دوربین گوشی هوشمند شما فعال شده و می توانید با استفاده از آن، عکس یا ویدئوی خود را گرفته و به راحتی آن را به اشتراک بگذارید. 

 آیکون News

آموزش اینستاگرام
 
این صفحه شامل دو قسمت خواهد بود :
Following :در این صفحه قادر خواهید بود آخرین فعالیت افرادی که آنها را دنبال می کنید را ببینید. یعنی این که آنها چه عکس ها یا ویدئوها را لایک کرده اند.
You :در این قسمت عکس ها یا ویدئوهایی که اضافه کرده اید و افراد دیگر آن ها را لایک کرده اند نمایش داده می شوند. همچنین روند دنبال کردن صفحه شما توسط افراد دیگر نشان داده می شود.

 آیکون Profile

آموزش اینستاگرام تنظیمات اینستاگرام راهنمای استفاده از اینستاگرام
 
کلیه تنظیمات عمومی و خصوصی حساب کاربری یا پروفایل شما در این قسمت انجام می شود. همچنین در قسمت بالایی این صفحه، تعداد و صفحه پست های شما (posts)، تعداد و افراد دنبال کننده شما (followers) و همچنین تعداد و افرادی که شما آنها را دنبال می کنید (following) نشان داده می شوند. 

وارد کردن تصاویر و ویدئو در اینستاگرام

برای وارد کردن تصاویر در اینستاگرام روی آیکون دوربین (camera) کلیک کنید و بعد از کلیک کردن دو حالت برای شما به نمایش در می آید. روش اول تصویربرداری توسط دوربین گوشی در همان لحظه است و روش دوم وارد کردن تصاویری که در گالری تصاویر شما از قبل وجود دارد.
اینستاگرام برای گرفتن تصاویر به صورت پیش فرض از دوربین اصلی یا همان دوربین عقب گوشی شما استفاده می کند و در صورتی که دستگاه شما از دوربین جلو پشتیبانی می کند، می توانید از این دوربین هم استفاده کنید.مزیت دوربین جلو در این اپ این است که شما می توانید بدون ترک محیط اپ تصاویر خود را گرفته و همان لحظه تصویر را برش دهید و تصویر را در اینستاگرام منتشر کنید.
 
 گذاشتن فیلم در اینستاگرام

به اشتراک گذاشتن تصاویر در اینستاگرام

وقتی عکس مورد نظرتان را گرفتید وارد صفحه افکت ها می شوید و می توانید در پایین صفحه افکت مورد نظرتان را انتخاب کنید و از دکمه های بالای صفحه برای افزودن قاب، قابلیت Tilt-shift، چرخاندن تصویر و … استفاده کنید.
اینستاگرام همچنین اخیراً قابلیت به اشتراک گذاری فیلم ها را نیز فراهم کرده و با فشردن دکمه دوربین فیلم برداری تا 15 ثانیه به صورت مداوم فیلم برداری کنید و یا چندین قطعه را به هم بچسبانید. ویدئوها را هم می توانید مانند تصاویر با افکت های خاصی زیباتر کنید.
در صفحه بعد می توانید توضیحی برای تصویرتان بنویسید و در این توضیح از هش تگ ها استفاده کنید. با قراردادن علامت # پیش از یک کلمه (مثلاً #باران) آن کلمه لینک می شود و اگر کسی در اینستاگرام هش تگ باران را جستجو کند تصویر شما را خواهد دید. 
همچنین در قسمت تصاویر (و یا نظرات) می توانید با قرار دادن علامت # پیش از نام کاربری شخص خاصی از دوستانتان او را اصطلاحاً Mention کنید تا هشداری برای شخص ارسال شود. 
اگر تصویر شما یک عکس دسته جمعی است می توانید با انتخاب Add people و لمس چهره های اشخاص آن ها را تگ کنید. سپس می توانید تگ را با کشیدن و رها کردن جابجا کرده و یا با لمس حذف کنید.
گزینه Add to Photo Map مکان فعلی شما را به تصویر اینستاگرامتان اضافه می کند تا در قسمت نقشه تصاویر یا Photo Map دوستانتان بتوانند روی نقشه عکس هایی را که در جاهای مختلف دنیا گرفته اید مشاهده کنند.

 تغییر عکس حساب کاربری در اینستاگرام

برای اینکه عکس نمایه خودمان را در اینستاگرام تغییر دهیم بایستی از قسمت Profileبر روی عکس نمایه که در قسمت بالا سمت چپ مشخص است، انگشتتان را نگه دارید تا پنجره ذیل را مشاهده نمایید. اینک می توانید با استفاده از گزینه های مختلف در پنجره زیر تصویر پروفایل خود را تغییر دهید.
 
آموزش اینستاگرام